Tanösvény a Botanikus kertben
Idén sikerült létrehozni a Botanikus kertben egy kétoldalú szlovák-magyar Interreg pályázat keretén belül egy 16 táblából álló tanösvényt, melyek az egyetem erdészeti és faipari szakjainak legfontosabb tematikáit járják körbe könnyen érthető és élvezhető nyelvezettel megfogalmazva. Fő célközösség az általános iskolás gyerekek, de bátran ajánljuk kicsiknek és nagyoknak egyaránt.
Minden témánál csokorba szedtük az adott terület főbb fogalmait, közérthetően, érdekesen elmagyarázva, valamint pár érdekességet, izgalmas tudnivalót is elhelyeztünk az adott témában mindezt nagyon sok színes, látványos képpel gazdagítva. Interaktivvá úgy varázsoltuk a táblákat, hogy mindenik tábla sarkában elhelyeztünk és sablont, melyeket a gyerekek körbe tudnak rajzolni, majd minden megrajzolt sablonhoz egy-egy érdekes feladatot kell megoldaniuk a táblán található témával kapcsolatosan, az ott megismertek alapján.
A tanösvény az alsó kertben, a Székelykaputól indul, ezzel együtt 4 tábla található az alsó botanikus kert tekervényesebb kis sétálóútjai mentén, míg 12 tábla a Felső kert aszfaltos útja mentén található meg, míg 4 tábla az alsó kert. (lásd mellékelt térkép).
A tanösvény szabadon látogatható a botanikus kert nyitvatartási idejében: nyáron 8.00 és 20.00 óra között, míg télen 8.00 és 16.00 óra között.
1. Erdei szabályok
2. Tájékozódás az erdőben
3. Zöldfelületek a városban
4. Vadgazdálkodás
5. Ismerd meg a fákat
6. Erdőgazdálkodás
7. Erdőművelés
8. Erdei mellékhaszonvétel
9. A mézelő méh
10. Az erdő klimatikus hatása
11. A fanyag felépítése
12. Fahasználat
13. Faipari gépek
15. Fa és faalapú termékek
16. Mi jut eszedbe róla? (Összefoglaló)